Туруктуу депутаттык комиссиялар

БЕКИТИЛДИ
2018 ж. бирдин айынын «19»
№ 6 Токтому

 

 

Кара-Балта шаардык кеңешинин XXIX– чакырылышынын депутаттык туруктуу комиссияларынын

КУРАМЫ

 

1.     Бюджет, муниципалдык, менчик, экономика, каржы жана инвестиция боюнча туруктуу комиссиясы

 

Депутаттынаты жөну

 

Фракциянын аталышы
1 Билялова Алмазханум Башировна «Элдик-Народная»
2 Иманбекова Минара Акылбековна «Элдик-Народная»
3 Байдолотова Бермет Бакытбековна «Элдик-Народная»
4 Штрейх Светлана Владимировна «Элдик-Народная»
5 Дуйшенбиев Рустам Аширсултанович «КСДП»
6 Токомбаева Мухаббат Толкуновна «ЭлАман»
7 Алымкулов Уранбек Бекболотович «Мекеним Кыргызстан»
     
Туруктуу комиссиянын куратору – Абдрахманов Т.

 

 

2.     Өндүрүш, курулуш, транспорт жанакичи, орто бизнес, ишкердик жана инвестиция боюнча туруктуу комиссиясы

 

Депутаттынаты жөну

 

Фракциянын аталышы
1 Мурадылов Руслан Асанович «КСДП»
2 Раманкулов Бакыт Сыргатаевич «КСДП»
3 Шашко Ирина Васильевна «КСДП»
4 Эсенбаева Жылдыз Алтымышевна «ЭлАман»
5 Токтогулов Айдарбек Сурахматович «Мекеним Кыргызстан»
6 Шакирбаев Данияр Баяманович «Мекеним Кыргызстан»
     
Туруктуу комиссиянын куратору – Абдрахманов Т.

 

 

 

 

 

3.     Уюштуруу укук маселерди, коомдук, уюмдардын иштери, депутаттардын этикасы боюнча туруктуу комиссиясы

 

Депутаттынаты жөну

 

Фракциянын аталышы
1 Сарсембаев Галым Арипжанович «КСДП»
2 Шекимбаев Тургунбек Айнакулович «КСДП»
3 Сагымбаев Медер Туголбаевич «КСДП»
4 Айтыкулов Урмат Калыбекович «ЭлАман»
5 Сыйданов Самат Кубанычбекович «Мекеним Кыргызстан»
     
Туруктуу комиссиянын куратору –  Кожомкулова Г.

 

 

4.     Саламаттыкты сактоо, экология, социалдык маселер жана инвестиция боюнча туруктуу комиссиясы

 

Депутаттынаты жөну

 

Фракциянын аталышы
1 Мурадылов Рустам Асанович «КСДП»
2 Архипова Ольга Александровна «ЭлАман»
3 Дуйшеналиев Мирбек Кубанычбекович «ЭлАман»
4 Боромбаев Азимкул Рыскулович «Мекеним Кыргызстан»
5 Эралиев Данияр Айткулович «Мекеним Кыргызстан»
     
Туруктуу комиссиянын куратору – Рзаева Ф.

 

 

5.     Билим, жаштар боюнча, маданият, спорт жана инвестиция боюнча туруктуу комиссиясы

 

Депутаттынаты жөну

 

Фракциянын аталышы
1 Байсариев Арсен Русланович «КСДП»
2 Тохтыев Нурмухамат Элахунович «КСДП»
3 Рыскулбек уулу Нурмат «КСДП»
4 Суюмбаев Таалайбек Бектурович «ЭлАман»
5 Дакаев Аслан Осмонович «ЭлАман»
     
Туруктуу комиссиянын куратору – Рзаева Ф.